شنبه 1 اردیبهشت 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

آغاز همكاري‌هاي مشترك علمي با پژوهشگاه نيرو

  • چهارشنبه 22 دی 1395
  • 1747

به منظور گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور همكاري‌هاي مشترك علمي ميان سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و پژوهشگاه نيرو آغاز شد.

به منظور گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور همكاري‌هاي مشترك علمي ميان سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و پژوهشگاه نيرو آغاز شد.

 
به گزارش روابط عمومي، دكتر فتح الله مضطرزاده، معاون وزیر و رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و دكتر محمدصادق قاضي‌زاده، رئيس پژوهشگاه نيرو تفاهم‌نامه همكاري‌هاي مشترك تحقيقاتي و علمي در حوزه نيرو و صنعت برق كشور را منعقد كردند.

اين تفاهم‌نامه با هدف همکاري‌هاي آموزشي ـ پژوهشي بين سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه نيرو روز دوشنبه 20 دي 1395 در محل پژوهشگاه نيرو منعقد شد.

 به‌منظور استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و تشريک مساعي برای گسترش تحقیقات هدفمند اعضای هیئت علمی و افزایش سهم پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد، رساله ­های دکتری و تحقیقات پژوهشگران پسادکتری در توسعه دانش و فناوری مورد نیاز صنعت برق کشور اين تفاهم‌نامه سرآغازي براي شروع همكاري‌‌هاي في‌مابين است.

 به همين منظور کارگروه راهبري متشکل از نمايندگان معرفي شده از سوي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و پژوهشگاه نيرو تشکيل و فرايند اجرايي تفاهم‌نامه طراحي و تدوين مي‌شود كه پس از آن نيز کارگروه جلسات دوره‌اي خود را برگزار و گزارش جلسات را به رؤساي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و پژوهشگاه نيرو ارائه خواهد كرد.

 انجام پایان­ نامه­ های کارشناسی ارشد و رساله­ های دکتری، دعوت به همکاری اعضای هیئت علمی سازمان تحت عنوان "عضو هیئت علمی وابسته"، حمایت از پژوهشگران پسادکتری، اعطای فرصت‌های پژوهشی در حوزه‌های جدید، اعطای مراتب و کرسی‌های تخصصی به استادان برجسته و صاحب تجربه، اعطای فرصت مطالعاتی به اعضای هیئت علمی سازمان و پژوهشگاه، معرفي اعضاي هيئت علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران به بخش­هاي مرتبط با صنعت برق و به‌كارگيري دانشجويان سازمان براي كارآموزي و كارورزي در پژوهشگاه و هم‌چنين همكاري براي پذيرش آنان در ساير بخش­هاي صنعت برق و حمايت از برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي و مسابقات علمي مرتبط با صنعت برق در سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران از جمله موضوعاتي بود كه در اين تفاهم‌نامه طرح و به امضا رسيد.

 همچنين حمايت از انجام طرح‌هاي تحقيقاتي ـ كاربردي مورد توافق طرفين به ويژه فناوري‌هاي نوظهور در صنعت برق، اولويت دادن به عناوين مورد نظر پژوهشگاه در تعريف پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و رساله‌هاي دكتري، استفاده از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه نیرو به عنوان مشاور پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، همكاري در تشكيل گروه‌هاي پژوهشي و آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي و تبادل اطلاعات كتابخانه‌اي در زمينه كتب، نشريات و فيلم در راستاي تحقيقات مورد نياز صنعت برق نيز از ديگر موارد مورد تاكيد و توافق در تفاهم‌نامه است.#
 آخرين اخبار

  • بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27