دوشنبه 4 تیر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

تفاهم‌نامه همكاري با دانشگاه جامع علمي-كاربردي منعقد شد

  • سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
  • 1788

سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي و فناوري مشترك با دانشگاه جامع علمي-كاربردي واحد استان البرز را به امضا رساند.

سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي و فناوري مشترك با دانشگاه جامع علمي-كاربردي واحد استان البرز را به امضا رساند.

 

 به گزارش روابط عمومي، در بازديد روز گذشته دانشگاه علمي-كاربردي استان البرز از دستاوردهاي علمي و تحقيقاتي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران تفاهم‌نامه‌اي نيز در اين زمينه منعقد شد.

 در اين ديدار كه با حضور دكتر سادات حسيني، رئيس اين دانشگاه و دكتر محمودي نجفي، مديركل اداره پشتيباني فناوري و مديريت دانش به نمايندگي از سوي معاون توسعه فناوري سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران انجام شد بر همکاری در زمینه اجرای طرح‏های پژوهشی فناوری و نیمه صنعتی در راستای اولویت‏ های سازمان و دانشگاه تأكيد شد.

 همکاری در راستای مالکیت فکری و حقوق مالکیت معنوی، همکاری در راستای طراحی و اجرای دوره های مقدماتی و پیشرفته مرتبط با نوآوری، فناوری و مالکیت فکری، همکاری در تعریف و اجرای مشترک پروژه‏شهای تحقیقاتی ملی و بین المللی، همکاری در برگزاری سیمنارها، کنگره‏ ها و کنفرانس‏های تخصصی حوزه‏ های نوآوری، فناوری و مالکیت فکری، همکاری برای تأسیس مراکز نوآوری، پژوهشی و فناوری مشترک و برگزاري همايش‏هاي علمي و تحقيقاتي مشترك از جمله توافقات انجام شده در اين تفاهم نامه بود.

همچنين انجام مشاوره يا نظارت بر طرح‏هاي در دست اجرا در سازمان و دانشگاه، استفاده متقابل از منابع علمي كتابخانه‏ هاي دو طرف طبق مقررات سازمان و دانشگاه، انجام بازديدهاي متقابل علمي، همکاری در انتشار نشریات علمي مشترك، استفاده از ساير امكانات تحقيقاتي آزمايشگاهي، كارگاهي متقابل بر اساس ضوابط و برگزاري دوره‏ ها و كارگاه‌هاي آموزشي كوتاه‌مدت تخصصي با مشاركت يكديگر و استفاده از مدرسين و امكانات طرفين از ديگر موارد مطرح شده در اين ديدار بود كه مورد موافقت دو طرف براي همكاري متقابل قرار گرفت.
در اين ديدار  از برخي از آخرين دستاوردهاي علمي پژوهشكده‌هاي برق و فناوري اطلاعات، زيست‌فناوري، فناوري‌هاي شيميايي و مركز رشد واحدهاي فناور بازديد به عمل آمد.

اين تفاهم‌نامه به امضاي دکتر فرج اله مهنازاده، معاون توسعه فناوري سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و دكتر سيد صاحب سادات حسيني، رئيس دانشگاه جامع علمي-کاربردي واحد استان البرز به امضا رسيد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27