شنبه 1 اردیبهشت 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

ظرفيت‌هاي کارآموزي صنايع معرفي مي‌شوند

  • دوشنبه 26 تیر 1396
  • 1608

"سامانه ملی کارآموزی" سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران است ظرفيت‌هاي اعلام شده براي صنايع را اعلام كرد.

"سامانه ملی کارآموزی" سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران است ظرفيت‌هاي اعلام شده براي صنايع را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي، در نشست مشترك وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران در خصوص کارآموزی دانشجویان واحدهای زير مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت تبادل‌نظر صورت گرفت.

اين نشست با حضور معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش و دكتر مظفري، معاون نوآوري، تجاري‌سازي و انتقال فناوري و نيز دكتر اميري، مدیر دفتر ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران  برگزار شد.

 بر اساس آئین نامه کارآموزی ابلاغ شده به وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیرو مذاکرات و هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجویان می‌توانند با مراجعه به "سامانه ملی کارآموزی" سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به آدرس http://karamouz.irost.ir ظرفيت‌هاي اعلام شده از سوي صنايع را مشاهده و اقدام به جايابي كنند.

گفتني است تمام واحدهای تولیدی، معدنی و تجاری می‌توانند ظرفیت‌های آن مجموعه در جذب کارآموز را در این سامانه ثبت و به متقاضیان ارائه نمايند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر اهتمام واحدهای صنعتی زیرمجموعه‌ آن وزارت برای پذیرش و جایابی بهینه کارآموزان در سطح کشور، در خصوص لزوم برنامه‌ریزی برای حمایت از واحدهای صنعتی فعال در حوزه پذیرش کارآموز سخن گفت.

همچنين ارتقاي کمیت و کیفیت دوره‌های کارآموزی در کارگروهي که بدین منظور تشکیل خواهد شد از طرف سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و آن وزارت پیگیری خواهد شد.

در این نشست درخصوص ارزیابی و تعیین سطح توانمندی فناوری و جایگاه آن در پیوست انتقال فناوری بحث و تبادل نظر شد.#

 آخرين اخبار

  • بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27