دوشنبه 26 آذر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

بازديد رئيس شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان

  • چهارشنبه 27 دی 1396
  • 1174

روز گذشته رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ميزبان هيئتي از شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان بود.

روز گذشته رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ميزبان هيئتي از شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان بود.

 

به گزارش روابط عمومي، به منظور گسترش همكاري‌هاي مشترك علمي و فناوري ميان دو كشور و در پي ادامه توافقات به عمل آمده گذشته با كشور پاكستان روز گذشته ديداري به همين منظور در محل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران انجام شد.

 

دكتر شهزاد اعلم، رئيس شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان (PCSIR) در اين ديدار با اشاره به علاقمندي براي تأسيس پارك علم و فناوري بر اساس مدل ايراني با كمك جمهوري اسلامي ايران و سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران بر همكاري‌هاي مشترك علمي و فناوري ميان اين دو مركز تأكيد كرد.

در اين ديدار، دكتر محمد حسن زيدي، رئيس دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه علوم و فناوري پاكستان و طاهر نعيم، رئيس برنامه‌ريزي و توسعه منابع انساني موسسه فناوري اطلاعات وابسته به سازمان COMSATS نيز حضور داشتند.

در اين نشست انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، تبادل استاد و محقق و ايجاد يك كميته مشترك براي اجرايي كردن مفاد تفاهم‌نامه في مابين از سوي اعضا مطرح شد و رئيس شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان و هيئت همراه از روساي پژوهشكده‌هاي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران براي مشاركت در اجراي پروژه‌ها و بازديد از مركز PCSIR و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر كشور پاكستان دعوت به عمل آورد.


همچنين ايجاد يك كميته مشترك براي اجرايي كردن مفاد تفاهم‌نامه في مابين از سوي اعضا مطرح شد و رئيس شوراي تحقيقات علمي و صنعتي پاكستان و هيئت همراه از روساي پژوهشكده‌هاي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران براي مشاركت در اجراي پروژه‌ها و بازديد از مركز PCSIR و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر كشور پاكستان دعوت به عمل آورد.


در اين ديدار از پژوهشكده‌هاي برق و فناوري اطلاعات و سه واحد فناور مركز رشد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران بازديد شد.

دکتر اعلم ضمن قدرداني از دستاوردهای پیشرفته دانش بنیان شرکت‌های فوق، پیشنهاد كرد تا در بازدید آتی هیئت اعزامی سازمان از مرکز PCSIR ، شرکت‌های مزبور نیز حضور داشته باشند.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27