پنجشنبه 2 اسفند 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در راستاي گسترش همکاري‌هاي علمي بين المللي صورت گرفت؛

بازديد رييس سازمان از مراکز علمي و پژوهشي فرانسه

  • دوشنبه 11 تیر 1397
  • 1076

رييس سازمان به همراه هيأت بلندپايه علمي، دانشگاهي به سرپرستي وزير علوم، تحقيقات و فناوري و با حضور رؤساي 18 دانشگاه و پژوهشگاه به کشور فرانسه سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی: این سفر با هدف گسترش و تعمیق ارتباطات علمی دوجانبه و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رؤسای 8  دانشگاه از وزارت علوم، 6 دانشگاه از وزارت بهداشت و 4 پژوهشگاه کشور و سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران، طی روزهای 28 الی 31 خردادماه انجام گرفت.
 در این سفر علمی، دكتر علیرضا عشوري رییس سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در ميزگردي كه در دانشگاه Paris-Saclay پيرامون مبحث توسعه فناوري تشكيل شده بود؛ شركت نموده و به بيان ديدگاه‌هاي خود در خصوص مواردي نظير تجاري سازي و حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان پرداخت. همچنين طي مذاكرات وي با مسئولين مركز پژوهش‌هاي ملي فرانسه (CNRS) توافق شد در آينده‌اي نزديك مراوداتي ميان اين مركز معتبر پژوهشي و سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران صورت گيرد. شايان ذكر است مركز پژوهش‌هاي ملي فرانسه يكي از بزرگترين مراكز تحقيقاتي جهان (رتبه اول در اروپا) است كه بودجه آن در سال 2016 بالغ بر 3/3 ميليارد يورو بوده و بيش از 11000 محقق در آن مشغول انجام پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي مي‌باشند.
بازديد از مجموعه آزمايشگاه‌هاي مربوط به شتاب دهنده حلقوي (سيكلوترون) -كه متعلق به CNRS مي‌باشد- از دیگر برنامه‎هاي رییس سازمان در این سفر علمی بود.
همچنين شركت در ديدار رسمي با دبير كل يونسكو كه با حضور دكتر غلامي و دكتر احمد جلالي - سفير جمهوري اسلامي ايران در يونسكو- در مقر اين سازمان بين المللي در پاريس انجام گرفت يكي ديگر از برنامه‌هاي وي در اين سفر بود.  ‍  
 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27