پنجشنبه 2 اسفند 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

نشست رئيس سازمان با اعضاء هيات علمي و کارشناسان پژوهشکده‌هاي مواد پيشرفته و انرژي هاي نو و برق و فناوري اطلاعات

  • دوشنبه 18 تیر 1397
  • 1168

اين هفته رياست سازمان به همراه معاونين خود نشست‌هايي را با اعضاء هيات علمي و کارشناسان پژوهشکده‌هاي مواد پيشرفته و انرژي هاي نو و برق و فناوري اطلاعات برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی، اين هفته رياست سازمان به همراه معاونين خود نشست‌هايي را با اعضاء هيات علمي و كارشناسان پژوهشكده‌هاي مواد پيشرفته و انرژي هاي نو و برق و فناوري اطلاعات برگزار نمود. در خلال اين نشست‌ها كه با هدف هم انديشي در جهت يافتن راهكارهايي براي بهبود فعاليت‌هاي پژوهش و فناوري و نيز ارتقاء جايگاه سازمان در چرخه علم و فناوري كشور برگزار شده بود، اعضاي هيات علمي و كارشناسان اين پ‍ژوهشكده‌ها در حضور رئيس سازمان و معاونين نظرات و ديدگاه‌هاي خود را در خصوص موارد مربوط به پژوهش‌و فناوري بيان نمودند.

در نشست با اعضاء هيات علمي و كارشناسان پزوهشكده مواد پيشرفته و انرژي هاي نو، ابتدا رئيس اين پژوهشكده ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي پژوهشي و فناورانه انجام گرفته - كه در زمينه‌هاي مختلف توسعه فناوري‌هاي انرژي‌هاي تجديدپذير، توسعه فناوري‌هاي مواد مغناطيسي، فناوري‌نانو مواد، پوشش‌هاي نوين و متالوژي پودر بوده است- به تشريح دستاوردهاي آن پژوهشكده در حوزه‌هاي مختلف پژوهشي و نيز درآمدهاي حاصل شده از اجراي طرح‌هاي مشترك با صنعت و همچنين انجام خدمات پژوهشي پرداخت. در ادامه اعضاي هيات علمي و كارشناسان پژوهشكده مواد و انرژي ضمن بيان مسائل و مشكلات ، برخي راهكارها را جهت رفع موانع موجود ارائه نمودند. در پايان اين نشست رئيس سازمان و معاونان ضمن تاكيد بر كاهش هزينه‌ها و افزايش درآمد زايي به تشريح برنامه‌هاي خود در خصوص موارد مطرح شده پرداختند.

در نشست ديگري كه با حضور رئيس سازمان و معاونين در پژوهشكده برق و فناوري اطلاعات برگزار شد رئيس آن پزوهشكده ضمن تشريح وضعيت اجراي طرح‌هاي مختلف صنعتي تاكيد نمود يكي از اهداف اصلي اين پژوهشكده راه اندازي آندسته از آزمايشگاه‌ها و مراكز تخصصي بوده كه در داخل كشور مشابهي براي آنها وجود ندارد، و در اين زمينه تاكنون آزمايشگاه‌هايي مانند تجهيزات حمل و نقل هوشمند، تجهيزات فرودگاهي، تست باطري و ميكروسيالات راه اندازي شده و آماده خدمت رساني به صنايع مربوطه مي‌باشند. در ادامه اعضاء هيات علمي و كارشناسان پژوهشكده به بيان نقطه نظرات خود در خصوص چالش‌ها و موانعي كه در فرايند پژوهش و فناوري با آن روبرو مي‌باشند پرداخته و پيشنهاداتي را جهت رفع آنها ارائه نمودند. رئيس سازمان و معاونين نيز در پايان اين جلسه ضمن تشريح برنامه‌ها و راهكارهاي خود بمنظور پشتيباني هرچه بيشتر از فعاليت‌هاي پژوهشي و توسعه فناوري تصريح نمودند در آينده‌اي نزديك اقدامات ملموسي در اين خصوص انجام خواهد گرفت.  


 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27